Logo Logo
Aký je rozdiel medzi jazmínovou a basmati ryžou?
  • 14.03.2018
  • jazmínová ryža, basmati ryža, rozdiel

Obe ryža, ako jazmínová tak basmati, sú aromatické odrody, ktoré tvoria skvelú alternatívu k bežnej dlhozrnnej bielej ryži. Ryža nájdete bežne používané v rade jedle vo vietnamskej kuchyni, ale aj v kuchyniach ďalších ázijských štátov Stredného východu.
Hoci veľa ľudí jazmínovou a basmati ryžu zamieňajú, existujú určité rozdiely medzi týmito dvoma druhmi ryže, o ktorých by ste mali vedieť.

Jazmínová ryža

Jasmínová dlhozrnná ryža je pôvodom z Thajska a je bežne používaná v juhovýchodnej ázijskej kuchyni. Jedná sa o dlhozrnnú odrodu ryže, ktorá má jemné kvetinové arómu a mäkkú lepkavú textúru pri varení. Zrná sú kratšie a tenšie než u basmati ryža.
Pred varením je dôležité dôkladne prepláchnuť ryžu a odstrániť prach a prebytočný škrob.
Jazmínová ryža je tradične varená v pare alebo pomocou absorpčných metódy, čo jednoducho znamená, že je varená v nadmernom množstve vody, ktorá je ryžu úplne absorbovaná.

Výhoda: Celá rodina si ju zamiluje vďaka jej významnej chuti.
Nevýhoda: Akonáhle si zvyknete na jazmínovú ryžu, ostatné ryže bežne dostupné v obchodoch vám prestanú chutiť.

Basmati ryža

Basmati ryža pochádza z podhoria Himalájí v severnej Indii a Pakistane. Existujú odrody pestované v spojených štátoch amerických, ale tie nie sú tak kvalitné ako predtým spomínané ázijskej odrody. Jedná sa o dlhozrnnú odrodu bežne používanou v kuchyniach Stredného východu, ale aj Indickej a Perzskej kuchyni. Basmati ryža je dostupná vo väčšine obchodoch v bielej a hnedej variante.
Basmati ryža musí byť namočená najmenej 30 minút pred varením. To zapríčiní absorbovanie vody do zŕn a ryže sa počas varenia nebude lámať. Basmati ryža sa varí tradične vo vode.